Ліки швидко зменшує або повністю усуває прояви алергії — неадекватного реагування організму на звичні подразники. Прийом Дезлоратадину допомагає позбутися від неприємних симптомів полінозу та хронічної кропив’янки. При цьому не виникає сонливість, не знижується швидкість психомоторних реакцій.

Склад лікарського засобу

Концентрація дезлоратадину в таблетках становить 5 мг/шт. Іншими інгредієнтами у твердій лікарській формі можуть бути мікро-целюлоза, желатинизированный крохмаль, манітол, тальк, стеарат магнію. Таблетки мають круглу, двовипуклу форму. Під тонкою блакитною оболонкою знаходиться ядро майже білого кольору.

Таблетки Дезлоратадин випускають фармкомпанії Росії, Ізраїлю, Угорщини, Туреччини. Вартість препарату російських виробників — від 190 до 250 рублів. Імпортна продукція дорожче. Наприклад, ціна таблеток Дезлоратадин-Тева становить 370-470 рублів.

Фармакологічні властивості та показання до застосування

Дезлоратадин за механізмом дії є блокатором Н1-гістамінових рецепторів. Гістамін — один із регуляторів фізіологічних процесів і «медіаторів запалення». Вивільнення великої кількості з’єднання зі складу тучних клітин відбувається при алергічної реакції.

Якщо гістамін пов’язується з першою підгрупою рецепторів (H1) в тканинах, розвивається спазм гладких м’язів, далі слід розширення капілярів, збільшується проникність судинних стінок. В навколишні тканини проходять компоненти крові, що призводить до сильної набряклості.

Алергічні реакції з боку шкіри проявляються у вигляді почервоніння, рожевих пухирів, смуг, свербежу. В результаті набряку слизової носа, звуження дихальних шляхів виникає сильна закладеність, рясний нежить, утруднення дихання.

Дезлоратадин володіє наступними фармакологічними властивостями:

  • протисвербіжну;
  • антигістамінним;
  • протиексудативну;
  • протиалергічну;
  • протизапальну;
  • легким знеболюючим.

Після прийому препарату всередину блокує периферичні Н1-рецептори, чутливі до гістаміну. Ліки попереджає, зменшує або припиняє надходження в тканини цього медіатора, відповідального за розвиток алергічної реакції. Одночасно інгібується вивільнення і виділення в міжклітинний простір цитокінів, які беруть участь у запальному процесі.

Випробування на тваринах довели здатність препарату блокувати розвиток гострого алергічного бронхоспазму.

Дезлоратадин добре всмоктується. Приблизно через 30 хвилин ліки виявляється в плазмі. Дослідники не виявили накопичення препарату у результаті щоденного прийому 5-20 мг протягом 14 днів.

Дезлоратадин приймають при наступних симптомах алергії:

  • почервонінні (гіперемії), набряку шкірного покриву і слизових;
  • рясному виділенні водянистої слизу з носа (ринорее);
  • свербінні шкіри, слизової носоглотки, неба;
  • сильної закладеності носа;
  • чханні.

Антигістамінний засіб призначають при загостреннях алергічного нежитю (цілорічного та сезонного риніту, сінної лихоманки), при хронічній кропив’янці (уртикарії). Найбільш активна фаза полінозу розвивається під час цвітіння рослини, пилок якого є алергеном (берези, тополі, багатьох злаків, полину, амброзії).

Причина хронічної ідіопатичної кропив’янки найчастіше залишається невідомою. Вважається, що провідна роль у розвитку захворювання належить аутоімунних порушень. Ознаками уртикарії є шкірний свербіж, пухирі, які зберігаються понад 6 тижнів.

Інструкція із застосування і дозування Дезлоратадину

Середня доза в період лікування цілорічного алергічного риніту і сінної лихоманки становить 5 мг/добу. Така кількість дезлоратадину містить 1 таблетка. Цю дозу рекомендується дотримуватися дорослим пацієнтам і підліткам старше 12 років. Після зникнення симптомів можна припинити прийом ліків.

Якщо прояви хвороби відновлюються, то слід знову почати пити Дезлоратадин за тією ж схемою — 1 таблетка на добу.

У разі хронічної ідіопатичної кропив’янки кількість і терміни лікування варіюються. Стандартна доза 5 мг не завжди забезпечує достатню тривалість антигістамінного дії. Якщо хвороба уражає великі ділянки шкіри, то дерматолог або алерголог можуть призначити употребюление препарату в кількості 7,5–15 мг/добу. Прийом цього засобу не залежить від їжі.

Розвиток сонливості не спостерігалося в контрольованих клінічних випробуваннях при дотриманні дози 5 мг/добу. І також при підвищенні разового прийому в 1,5–2 рази ліки не виявив негативного впливу на психомоторні функції пацієнтів.

В інструкції щодо застосування антигістамінного засобу зазначено, що малюкам від 1 року до 5 років слід приймати 1,25 мг/добу, дітям від 6 до 11 років — 2,5 мг/добу. Таблетки 5 мг складно розділити на 4 частини, та цього й не потрібно. Краще використовувати сироп з дезлоратадином.

При вагітності та лактації

Досліди на тваринах не підтвердили пряме або непряме токсичний вплив на репродуктивні функції. Фахівцями отримані клінічні дані про відсутність токсичності дезлоратадину для плода і дитини. Однак дослідження препарату з участю вагітних і годуючих грудьми жінок не проводилися.

Розумніше в ці періоди уникати застосування дезлоратадину.

Під час вагітності нерідко виникають свербіж, пухирі — симптоми токсикозу. Кропив’янку викликають гормональні перебудови в організмі жінки. Вживати протиалергічні ліки можна, але тільки препарати, призначені лікарем. Зазвичай лікар приймає рішення на підставі порівняння користі лікування для матері та ризику для плода/дитини.

Сумісність з алкоголем

Лікарський ефект препарату не погіршується при одночасному прийомі спиртного. Крім того, дія алкоголю на нервову систему не посилюється в присутності дезлоратадину. Однак розумніше уникати поєднання ліків і спиртних напоїв. Спостерігалися випадки інтоксикації та сильного сп’яніння при одночасному використанні антигістамінного препарату і «оковитої», тому необхідно дотримуватися обережності.

Лікарська взаємодія

Застосування дезлоратадину допускається з препаратами з інших терапевтичних груп. Дія антигістамінного засобу не змінюється в присутності азитроміцину, еритроміцину, кетоконазолу та циметидину. Одночасне застосування з НПЗЗ призводить до швидкого усунення болю, що виникла на фоні застуди, ГРВІ.

Протипоказання, побічні ефекти передозування і

Лікування дезлоратадином не проводиться при вагітності. І також протиалергічний засіб протипоказано при наявності підвищеної чутливості до діючої речовини та/або эксципиентам. Грудне вигодовування на час терапії рекомендується перервати.

Щодо поширені побічні дії: підвищена стомлюваність, сухість слизової оболонки ротової порожнини. Дуже рідко у дорослих проявляється негативний ефект у формі больового синдрому, сонливості або безсоння. При передозуванні вираженість побічних явищ ліки посилюється. Необхідно промити шлунок, прийняти ентеросорбент (активоване вугілля).

Аналоги антигістамінного засобу в таблетках

Історично першими блокаторами Н1-рецепторів гістаміну є димедрол і супрастин. У порівнянні з антигістамінними засобами першого покоління, наступні генерації препаратів володіють рядом особливостей. Другим поколінням є хіфенадин (Фенкарол), клемастин (Тавегіл). Третім поколінням називають астемізол, диметинден (капсули і краплі Фенистил), терфенадин.

До четвертого покоління належать лоратадин, цетиризин, їх активні метаболіти дезлоратадин і левоцетиризин, а також фексофенадин, эбастин, фенспірид. Вони володіють найбільш високою ефективністю і безпекою в порівнянні з антигістамінними засобами попередніх генерацій.

Дезлоратадин є покращеною версією лоратадину. Похідне діє швидше і довше попередника. Обидва препарати відносяться до антигістамінних засобів 3 покоління, не проникають у головний і спинний мозок, тому не мають седативного дії.

Переваги дезлоратадину:

  • має високу спорідненість до Н1-рецепторів гістаміну (в 3-4 рази вище, ніж у лоратадину);
  • крім гістаміну, блокує вивільнення прозапальних цитокінів;
  • практично не проходить крізь гематоенцефалічний бар’єр;
  • безпечний для серцево-судинної системи.

Структурні аналоги містять таку ж кількість дезлоратадину — 5 мг в одній таблетці. Ще виробляють засоби у формі сиропу з вмістом діючої речовини 500 мкг/мл Торгові назви рідких препаратів: Блогир-3, Дезал, Лордестин, Элизей, Еріус.

Аналоги Дезлоратадину в таблетках (виробник):

  • Лордестин (Гедеон Ріхтер);
  • Алестамин (Сандоз);
  • Налориус (Нанолек);
  • Элизей (Фармак);
  • Дезал (Актавіс);
  • Еріус (Байєр).

Аналогічними фармакологічними властивостями володіють (торгові назви): левоцетиризин (Ксизал, Супрастинекс), фексофенадин (Аллегра, Телфаст, Фексадин, Фексофаст).

Дезлоратадин, як антигістамінний препарат 4 покоління має багато переваг при мінімальній кількості протипоказань і побічних явищ. Засіб не володіє снодійним ефектом, не посилює дію алкоголю, не знижує концентрацію уваги. Таблетки можуть приймати дорослі та підлітки, сироп — діти, починаючи з віку 6-12 місяців.