Антигістамінні засоби останніх поколінь діють протягом доби, рідко викликають побічні дії. Різні аналоги Лоратадину призначають при алергії. Препарати також допоможуть впоратися з реакцією організму токсини збудників інфекційних і паразитарних захворювань.

Склад (діюча речовина) Лоратадину

Торгове найменування протиалергічного препарату збігається з міжнародною непатентованою назвою (МНН). Зміст лоратадину в таблетці — 10 мг. Допоміжні інгредієнти представлені традиційними для твердих лікарських форм компонентами: лактозою, крохмалем кукурудзяним, стеаратом магнію.

Лоратадин — представник другої генерації антигістамінних ліків. Діюча речовина (ДВ) є блокатором гістамінових рецепторів Н1. Розвиток алергічної реакції сповільнюється або припиняється завдяки зниженню викиду в кров медіатора запалення. Лоратадин діє довше, викликає менше побічних ефектів у порівнянні з першим поколінням протиалергічних ліків.

Інструкція по застосуванню лікарського засобу

Лоратадин приймають незалежно від їжі. Дітям від 3 до 12 років дають одноразово ½ таблетки. Доза для дитини цієї вікової групи з вагою менше 30 кг не повинна перевищувати 5 мг/добу. Дорослим і підліткам старше 12 років з масою тіла понад 30 кг призначають по 10 мг/добу (по 1 таблетці).

А також в інструкції по застосуванню сказано, що пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю, літнім людям не потрібно коригувати дозування. Якщо порушені функції печінки, то слід пити по 1 таблетці через добу.

Дія ліків починається через 30-40 хвилин після вживання всередину. Максимального ефекту слід очікувати через 10 годин після прийому.

Антигістамінний засіб призначають коротким курсом для усунення алергічного компоненту, що супроводжує простудні захворювання у дітей. При нежиті, чханні, свербінні слизової носа, сльозотечі дають дитині дошкільного і молодшого шкільного віку половину таблетки на ніч. Лоратадин практично не чинить седативної дії, але дорослим теж краще приймати таблетки перед сном.

Російські аналоги в таблетках

Лоратадин та замінники призначають для позбавлення від проявів алергії. Антигістамінні засоби усувають свербіж, який супроводжує контактний дерматит, екзему, кропив’янку. Препарати допомагають впоратися з симптомами цілорічного алергічного риніту, кон’юнктивіту, полінозу.

Призначають Лоратадин та аналоги ліків при алергії на укуси комах, при розвитку ангіоневротичного набряку (Квінке). Це раптово виникає сильна набряклість шкіри, слизових, підшкірної клітковини на обмеженій ділянці тіла (століттях, губах, вухах, кистях рук).

Лоратадин Таблетки — дженерик оригінального лікарського засобу Кларитин.

Зарубіжний препарат можна придбати в аптеці за ціною понад 200 рублів (10 таблеток). Лоратадин виробляють в Росії. Вартість препарату знаходиться в діапазоні 10-50 рублів (10 шт.). Це найбільш дешевий замінник антигістамінних засобів, що випускаються за кордоном.

Ефективність та безпеку ліків залежать переважно від концентрації і ступеня чистоти ДВ, складу допоміжних компонентів. Багато сумлінні експерти вважають відмінності у властивостях між дженериками і оригінальним засобом несуттєвими. Однак перші в кілька разів дешевше друге, що важливо для пацієнтів.

Торгові найменування інших структурних аналогів вітчизняного виробництва:

  • Лоратадин-Акрихін;
  • Веро-Лоратадин;
  • Кларотадин;
  • Кларисенс.

У Росії діє наказ Моз, який зобов’язує лікарів вказувати в рецепті не торговельне найменування препарату, а його МНН (діюча речовина).

Аналогічним механізмом дії мають практично всі антигістамінні засоби 2-3 поколінь. Бюджетні таблетки російського виробництва містять ДВ цетиризин. Засіб починає діяти через 20-60 хвилин після прийому.

Потужним протиалергічну ефектом відрізняється дезлоратадин. Виробляють таблетки під цим МНН російські компанії «Вертекс» і «Канон». Дезлоратадин починає діяти через півгодини після прийому. Великим плюсом також є найнижчий ризик розвитку сонливості серед антигістамінних засобів.

Вітчизняні замінники в формі сиропу

Маленьким дітям краще давати рідке ліки. Аналогами за діючою речовиною є сиропи Лоратадин-Акрихін, Кларисенс, Кларотадин. Виробництво рідких лікарських форм обходиться трохи дорожче. Вартість замінників Лоратадину у формі сиропу, вироблених в Росії, складає в середньому 95 рублів.

Зарубіжні дженерики в таблетках і сиропі

Структурні аналоги містять той же ДВ в ідентичній дозуванні. Такими препаратами, випущеними за кордоном, є таблетки Лоратадин-Тева, Лорагексал, Ломилан, таблетки та сироп Кларитин, Эролин.

Лорагексал — один з найбільш дешевих зарубіжних аналогів Лоратадину (ціна упаковки, нараховує 10 таблеток, становить 55 рублів).

До другого покоління антигістамінних засобів відноситься эбастин. Торгова назва — Кестин. Препарат відрізняється швидким розвитком протиалергічного ефекту (протягом 40-60 хвилин), його тривалим збереженням (48 годин).

Торгові назви імпортних антигістамінних засобів останніх поколінь в таблетках (ДВ):

  • Дезлоратадин, Еріус, Дезал, Лордестин, таблетки для розсмоктування Блогир-3 (дезлоратадин).
  • Левоцетиризин, Зодак експрес, Супрастинекс, Ксизал (левоцетиризин — це покращений цетиризин).
  • Фексофенадин, Телфаст, Фексадин (фексофенадин).
  • Парлазин, Зіртек, Цетрин, Зодак (цетиризин).

Краплі Фенистил призначають немовлятам віком від 1 місяця. Побічні ефекти диметиндена у складі слабо виражені, порівняно з іншими антигістамінними препаратами першого покоління.

Зіртек в краплях призначають від алергії дітям з 6 місяців. Засіб діє м’яко, заспокоює свербіж, допомагає при сильному нежиті, чханні, кропивниці. Краплі Зодак і Парлазин підходять для лікування малюків старше 12 місяців.

ДВ сиропів Еріус, Эслотин, Блогир-3 — дезлоратадин. Аналогом є Дезал у вигляді розчину для прийому всередину. Препарати призначають для лікування кропив’янки, алергічного риніту, полінозу, свербежу і висипу.

Антигістамінні засоби в рідкій формі можуть приймати пацієнти будь-якого віку. Необхідно скористатися таблицею в інструкції, щоб точно визначити дозу. Вона залежить не тільки від віку, але і від маси тіла.

Лоратадин — не найсильніший антигістамінний препарат, але один з найбільш вивчених і безпечних. При запущеному алергічному риніті, полінозі, алергодерматозів лікарі призначають аналоги з більш потужним дією.