Ефералган Сироп (Efferalgan) для дітей: інструкція із застосування жарознижуючого препарату, склад, дозування

Ефералган Сироп – ефективний засіб для зниження температури у найменших пацієнтів. Таке ліки швидко полегшує стан малюка, і при цьому не викликає звикання. Продається препарат без рецепта, тому потрібно строго слідувати рекомендаціям виробника з інструкції.

Форма випуску, склад

Жарознижуючий препарат Еффералган продається в трьох видах.

Це:

  • Шипучі таблетки (Еффералган Упса).
  • Ректальні свічки.
  • Сироп.

Саме останній варіант найчастіше призначається для маленьких пацієнтів. Сам сироп представляє собою розчин жовто-коричневого кольору з ароматом ванілі й карамелі. Він солодкий і в’язкий. Крім пляшечки з ліками, в коробці покупець знайде зручну мірну ложку.

До складу сиропу входить відразу кілька компонентів. Основою його став цукровий розчин з макроголом 6000. У воду з сахарозою також додається сахаринат натрію, сорбат калію, лимонна кислота.

Головне діюча речовина ліки — парацетамол. На 100 мл продукту використовується 3 р.

Фармакологічна дія та показання до застосування

Обговорюваний препарат впливає на організм дитини наступним чином:

  • знижує жар;
  • знімає запалення;
  • знеболює.

Парацетамол зі складу кошти діє на центри терморегуляції і болю. Відразу після прийому препарат швидко всмоктується з ШКТ і моментально починає діяти. Виводиться ліки через нирки природним шляхом.

Маленьким пацієнтам засіб призначається для збивання температури тіла і знеболення. Актуально використовувати його при головному, зубному, травматичної та м’язовому болю. Препарат допомагає полегшити стан пацієнта і полегшити больові відчуття, які з’явилися як наслідок опіків.

Ефералган у вигляді сиропу може призначатися малюкам як допоміжний засіб після вакцинації. Полегшує він і стан дитини при прорізуванні/зміні зубів, якщо ці процеси супроводжуються підвищенням температури тіла і больовими відчуттями.

З якого віку можна давати дітям

Ефералган Сироп для дітей дозволено давати немовлятам, яким вже виповнився місяць. При цьому вага дитини повинен перевищувати 4 кг Для недоношених малюків, маса тіла яких до місяця ще не досягла зазначеного показника, доведеться підбирати інший препарат.

Ліки не призначається пацієнтам старше 12 років. Актуально використовувати його для зниження температури у дітей, вага яких не перевищує 32 кг

Через скільки починає діяти жарознижуючий препарат

Популярність обговорюваного ліки у вигляді сиропу в першу чергу пояснюється його швидким дією. Відразу після всмоктування парацетамолу в ШКТ починається «блокування» ферментів, що викликають відчуття болю. Далі, препарат потрапляє в печінку, звідки виводиться за термін від 1 до 3 годин природним шляхом.

Саме сироп дозволяє прийняти максимально точне дозування ліків. Він швидко всмоктується. Вже через 30 – 40 хвилин можна очікувати полегшення стану маленького пацієнта і зниження температури тіла.

Ефералган Сироп: інструкція по застосуванню для дітей

Перед використанням сиропу необхідно уважно вивчити інструкцію по застосуванню. Якщо дитині ще не виповнилося 3 роки, то обов’язковою є консультація лікаря.

Для нормалізації температурного режиму дозволяється застосовувати ліки протягом 3 днів. Для усунення больового синдрому – не більше 5 днів. Якщо потрібно продовжити курс терапії з сиропом Еффералган, консультація медичного фахівця обов’язкова.

Спосіб застосування і дозування

Сироп вживається дитиною всередину перорально. Значно полегшує цей процес мірна ложечка. На цьому аксесуарі нанесені поділки, що відповідають масі тіла маленького пацієнта. Вони дозволяють легко і швидко визначитися з вірним дозуванням.

При розрахунку вірною порції ліки для дитини потрібно враховувати його точну вагу. Щоб при цьому уникнути передозування препаратом, не слід поєднувати його з іншими засобами, одним з діючих речовин яких також виявився парацетамол.

Дозування для дитини у віці від 1 до 3 місяців повинна визначатися виключно лікарем. Такої інформації не вдасться знайти навіть в інструкції по застосуванню.

Середня доза ліків варіюється від 8 до 12 мл. Наприклад, для малюків з вагою від 6 до 8 кг вона становить 3 мл, а для дітей вагою 30 кг – 15 мл Визначитися з допустимою для маленького пацієнта порцією більш точно допоможе спеціальна таблиця з інструкції по застосуванню.

У добу приймати сироп можна не частіше 4 разів. Проміжок між дозами повинен бути в середньому 5 годин. Допускається розбавляти препарату соком, чаєм, молоком. Це особливо актуально для малюків, які ще не вміють пити ліки з ложки. Подібні розведення не знижують ефективність засобу.

Бажано вживати сироп через 1-2 години після щільного прийому їжі. Обов’язково запивати його великою кількістю води. В цілому на період терапії з Эффералганом потрібно збільшити обсяг рідини в раціоні дитини.

Особливі вказівки по прийому сиропу

Вже відкритий флакон з ліками можна використовувати протягом року (незалежно від його терміну придатності). Зберігати його слід в темному прохолодному місці.

Якщо у дитини є проблеми з функціонуванням печінки і/або нирок, то проміжок між дозами прийому дитячого сиропу потрібно збільшити до 8 годин.

Якщо потрібно використовувати ліки довше 6-7 днів, то необхідно контролювати стан печінки і аналіз крові. Потрібно пам’ятати, що парацетамол із складу препарату спотворює результати лабораторних досліджень.

Слід враховувати, що в 1 мл засобу міститься майже 0,7 г цукру. Ця інформація актуальна для пацієнтів-діабетиків, які знаходяться на дієті зі зниженим вмістом цукру.

Лікарська взаємодія з іншими препаратами

Забороняється використовувати лікарський засіб з іншими препаратами з парацетамолом у складі.

З обережністю потрібно поєднувати сироп з ліками проти судом, барбітуратами, саліцилатами.

Якщо дитина приймає будь-які препарати для полегшення стану при хронічних недугах, про це потрібно обов’язково попередити спеціаліста, призначає маленькому пацієнтові Ефералган.

Протипоказання, побічні ефекти передозування і

Ефералган у вигляді сиропу вважається безпечним препаратом. Категорично забороняється давати його дитині в перші дні життя, навіть якщо його вага перевищив 4 кг.

Крім того, в список протипоказань потрапляють такі особливості організму маленького пацієнта:

  • Підвищена чутливість до парацетамолу, парабенам.
  • Важкі недуги нирок і/або печінки.
  • Хвороби крові.
  • Недолік ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Якщо у дитини діагностовано синдром Жильбера або є проблеми з функціонуванням нирок/печінки, препарат слід використовувати з обережністю та під постійним наглядом лікаря.

Побічні ефекти при прийомі сиропу проявляються у дітей украй рідко. Серед них: кропив’янка, хворобливі відчуття в животі, нудота, блювання, висип, анемія. Якщо у дитини помічені будь-які підозрілі симптоми після початку прийому Эффералгана, потрібно зупинити його вживання і звернутися до лікаря.

Ознаками передозування є нудота і хворобливі відчуття в шлунку, блідість шкіри, підвищена пітливість. У важких випадках може розвиватися навіть коматозний стан. При гострому отруєнні сиропом Еффералган пацієнту показане промивання шлунка та ентеросорбенти. Як тільки у дитини будуть помічені перші симптоми передозування ліками, потрібно терміново викликати лікаря.

Аналоги жарознижуючий сиропу

Аналогами який обговорює жарознижуючий ліки можна вважати препарати з подібною дією і/або парацетамолом в якості головного діючої речовини. Серед них Ибупром, Пенталгін, Аспекард, Вібуркол, Мелбек.

Дуже популярним вважається аналогом Панадол у вигляді сиропу. Він також має приємний солодкий смак і надає швидке вплив на організм пацієнта. Застосовується як знеболюючий і жарознижуючий препарат.

Не слід приймати рішення про заміну дитячого знеболюючого і знижує температуру препарату на аналоги самостійно. Підібрати для дитини більш підходящі ліки повинен педіатр.